ABD’deki Müslümanlar’dan Trump’a Çağrı

Trump’ın, Minnesota’nın Bloomington bölgesindeki Dar Al-Farooq İslam Merkezi’nde sabah namazı öncesinde düzenlenen saldırıyı kınamaması, ABD’deki Müslüman toplum liderlerinin tepkisini çekti.

Amerika İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) Sözcüsü İbrahim Hooper, “Ulusal düzeyde kamu görevlilerinin sessizliği sadece İslam düşmanlarını güçlendirecek” dedi.

Minnesota Müslüman Amerika Toplumu Başkanı Asad Zaman ise yaptığı açıklamada, “Başkan Trump’ın bu konuda neden tweet atmadığını merak ediyoruz” dedi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik görevlisi Sebastian Gorka yaptığı açıklamada; olayın ardından hazırlanan ilk raporların tümünün yanlış olduğunu dile getirerek; “Onları kontrol etmeniz gerekiyor, faillerin kim olduğunun bulunması lazım” dedi.

ABD’deki Müslüman sivil toplum örgütleri ise saldırganın yakalanmasına yardımcı olacaklara 24 bin dolar ödül vereceğini açıkladı.

Bölgedeki Müslüman sivil toplum temsilcileri ve din adamlarının yanı sıra çok sayıda rahip ve hahamın da aralarında olduğu binden fazla Amerikalı, caminin önünde saldırıyı protesto etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1. sir.altan says:

    ..bir cok devletlerde muslumanlara karsi bir tepki var,taliban. al-kaide,isis gibi orgutlerin yaptiklari terror olaylari muslumanliga karsi olan irkciligi daha da tetiklemistir.Bizi, buralarda simsiyah giyinen musluman kadinlar var,yuzleri gozleri her tarafi kapali ve gittikleri yerde gercekten tepki cekiyorlar.

    …irkcilik kolay kolay onlenemiyecek bir sey dir,hiristiyan memleketlerinde medeni devletlerde hep irkcigi onlemeye calisirlar,buna ragmen insanlarik beyinlerindeki irkciligi silemiyorlar…iki gun evvel televizyon haberleri izliyordum bir kafede3 musluman bayan oturuyor,bu sira iri yari bir erkek yanlarina gelip bir seyler soyledikten sonra kadinlardan birine yumruk atiyor,allah allah acaba kadini eski kocasi veya sevgilisi filanmi diye dusundum,ama hic alakasi yokmus irkci biriymis.