ABD’den 15 Temmuz Mesajı

ABD Ankara Büyükelçiliği’nin sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan Dışişleri Sözcüsü Nauert’in 15 Temmuz mesajı şöyle:

“Bundan bir yıl önce, Türkiye’nin farklı siyasi görüş ve geçmişine sahip, cesur ve fedakar vatandaşları darbe girişimine karşı kendi demokrasilerini korumuştur. ABD, Türk demokrasisi ve demokratik kurumlarına sarsılmaz bağlılığını bir kez daha teyit etmektedir. Darbe girişimi sırasında yaralanan ve hayatını kaybedenlerin dostları ve yakınlarına taziyelerimizi sunuyoruz.

Bugün ABD, demokratik toplumdaki hak ve özgürlüklerini korumak üzere sokağa çıkan tüm vatandaşların cesaretini takdir etmektedir. Bu eylemler bize demokrasinin muhafaza edilmesinin sebat, hoşgörü ve karşıt görüşleri gerektirdiğini ve temel özgürlükleri bunların koruduğunu hatırlatmaktadır. Temel özgürlüklere yapılan ısrarlı engellemeler, demokratik toplumun temellerini aşındırır. Zor zamanlarda, daha az değil, daha fazla sese ihtiyaç vardır.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1. ABD’den 15 Temmuz Mesajı için yorumda bulun

    ABD’den 15 Temmuz Mesajı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ABD’den 15 Temmuz Mesajı için ilk yorumu yapabilirsin.