Green Card Başvuru Rehberi

Bu yazımda sizlere Amerika’da yaşama ve çalışma kapısını aralayan Green Card ‘ı nasıl alabileceğinizi anlatacağım.

Green Card Nedir?

Öncelikle Green Card’ın ne olduğunu açıklamak gerekirse; Amerika hükümetinin vatandaş olmayanlara, Amerika’da yaşama ve çalışma hakkı verdiği ve çeşitli yollarla alınan bir belgedir. Resmi adı ” Permanent Resident Card (Daimi Oturma İzni) ” dir.

Her yıl yapılan bir çekilişle dünya genelinde yaklaşık 50bin kişiye bu hak verilmektedir. Ülkemizde ise her yıl yaklaşık 2500-3000 kişi Green Card kazanarak Amerika’ya göçmeye hak kazanmaktadır.

Green Card Başvurusuna Kimler Katılabilir?

Çekilişe başvurmak için her hangi bir yaş sınırı yoktur. Fakat en az lise mezunu olmak veya uzmanlık ve deneyim gerektiren bir işte en az 2 yıl çalışmış olma koşulu vardır.

Şuan liseyi okumaktaysanız eğer; lisenin bitmesine 1 seneden az kaldıysa başvuru yapabilirsiniz.

İngilizce bilme şartı aranmaz.

Green Card Kazandığımda Hangi Haklara Sahip Olurum?

Seçme ve seçilme hakkı dışında bir Amerikan vatandaşının tüm haklarına sahip olursunuz. 5 yıl Amerika’da yaşadıktan sonra Amerikan vatandaşlığına başvuru hakkı kazanabilirsiniz.

Green Card Başvurusu Ücretli Mi? Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Başvuru tamamen ücretsizdir. Fakat İngilizce bilmiyorsanız veya biliyor olsanız da hata yapmak istemiyorsanız bazı firmaların belirli bir ücret karşılığında sunduğu başvuru hizmetini satın alabilirsiniz. Bu hizmeti biz de vermekteyiz fakat sizlere hizmetimizin kalitesini göstermek için şuan bunu sizlere ÜCRETSİZ! sunmaktayız.

Ücretsiz sunsanız da ben kendim yapmak istiyorum, daha fazla bilgi nasıl alabilirim? Örneğin başvuruda kullanılacak fotoğrafım nasıl olmalıdır? Buyrun;

Green Card Başvuru Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Başka sorunuz mu var? Bu konu altında yorum bölümüne yazabilirsiniz, en kısa sürede cevabınız geliyor…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1. Green Card Başvuru Rehberi için yorumda bulun

    Green Card Başvuru Rehberi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Green Card Başvuru Rehberi için ilk yorumu yapabilirsin.