K.K.T.C ‘den Adli Sicil Kaydı Almak

Eğer Kuzey Kıbrıs’ta 6 aydan fazla yaşadıysanız, adli sicl kaydı almalısınız. Kuzey Kıbrıs’ta bu belgenin adı ” karakter belgesi ” diye adlandırılıyor. Bu belgeyi Kıbrıs’ta Lefkoşa, Girne ve Magosa’daki polis karakollarından alabilirsiniz. Türkiye’deyseniz de KKTC Konsolosluğu’na başvurarak alabilirsiniz.

Konsolosluk aracılığyla yapacaksanız tüm işlemlerin bitmesi yaklaşık 1 ay civarı sürüyor. Başvuruda yanınızda olması gereken belgeler:

  • KKTC veya TC Pasaportu (orijinali ve 2 adet fotokopisi)
  • KKTC veya TC Nüfus Cüzdanı (orijinali ve 2 adet fotokopisi)
  • 2 adet fotoğraf
  • 26 TL başvuru ücreti
  • Başvuru belgesi (büyük harflerle doldurmalısınız)

Konsolosluğa evrakları verdikten sonra bir başvuru formu dolduruyorsunuz. Formda çeşitli bilgilerin dışında K.K.T.C’ye ilk girdiğiniz tarihi kesin olmasada yaklaşık bir tarih yazmalısınız. Başvurular ise şahsen yapılmalıdır.

Karakter belgesi (KKTC Ali Sicil Kaydı) için fotoğraf nasıl olmalıdır?

Fotoğraflar son bir ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz renkte olmalıdır. Ayrıca, dilekçe sahibinin bütün yüzünü net olarak göstermelidir. Yani, yüz üzerinde bir şey bulunmadan, beş ve her iki omuzu da göstermelidir. Din ve ırk geleneklerine göre başlarına bir şey giyen şahıslar; yüzlerinin esas karakteristiklerini, alın ve çeneyi gizlememek kaydı ile baş örtüleri ile fotoğraf kullanabilirler.

Gelen Aramalar: https://vebu net/k-k-t-c-den-adli-sicil-kaydi-almak-1080 html

What do you think about this article?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1. K.K.T.C ‘den Adli Sicil Kaydı Almak için yorumda bulun

    K.K.T.C ‘den Adli Sicil Kaydı Almak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak K.K.T.C ‘den Adli Sicil Kaydı Almak için ilk yorumu yapabilirsin.