Kulak Uğultusuna Ne İyi Gelir

Kulak uğultusu, normalde aşırı rahatsızlık vermediği sürece pek önemsenmez fakat bazen kulağımızda o kadar çok uğultu olur ki bu bizleri rahatsız eder.

Peki kulak uğultusu nasıl geçer?

– Su teresi, incir ve hardal ezilerek posa kıvamına getirilir. Elde edilen posaya hardal tozu eklenerek lapa kıvamına gelinceye kadar gül suyu kullanılarak yoğurulur. Bu işlem sonucunda hazırlanan lapayı temiz bir beze yaydıktan sonra kulak üzerine sargı yapabilirsiniz.

– Kulak uğultusunu geçirmek için kullanılan bir yöntem ise; Taze mersin yaprağı havanda iyice dövülerek ezilir. Ezilmiş halinden sıkılarak elde edilen öz suyu, tedavi süresince günde üç-beş damla olmak kaydıyla kulağa damlatılır.

– Diğer bir yöntemse; taze toplanan üzerlik otu sert bir zeminde güzelce dövülerek ezilir. Ardından iyice sıkılarak elde edilen öz suyu günaşırı olmak kaydıyla kulağa 3 damla damlatılır.

Gelen Aramalar: kulak uğultusuna ne iyi gelir

What do you think about this article?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1. Kulak Uğultusuna Ne İyi Gelir için yorumda bulun

    Kulak Uğultusuna Ne İyi Gelir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kulak Uğultusuna Ne İyi Gelir için ilk yorumu yapabilirsin.