Hoşgeldiniz!
Amerika'daki Türklerin Haber ve İlan Sitesi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Maltepe Sahilinde 23 Nisan Kutlaması

Maltepe Sahilinde 23 Nisan Kutlaması

İstanbul – Maltepe sahilinde coşkulu 23 Nisan kutlaması.

Maltepe sahilindeki 23 Nisan kutlamalarına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “23 Nisan bir protokol havasının ötesine geçsin, çocuklarınızın bayramı dünya çocukları ile birlikte İstanbul’da doya doya kutlasın istiyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul Valiliği ile birlikte düzenlediği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şölen” Maltepe Yaşam Spor Kültür ve Eğlence Parkı’nda gerçekleşti.

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşuyla başlayan etkinlikte TRT Çocuk Korosu mini bir konser verdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Halkalı Güneş Ortaokulu öğrencisi Esra Akın’ın Doğ Ey Güneş şiirini okudu. Ardından resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 1. Ordu Komutanı orgeneral Salih Zeki Çolak tarafından verildi.

Şölenin sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 23 Nisan programlarının protokolün ötesine geçerek çocuk bayramı gibi kutlanmasını istediklerini belirterek, “Çocuklarınızın bugün yaptığımız parklarda, spor ve etkinlik alanlarında eğlenmelerini arzu ediyoruz. Yani 23 Nisan bir protokol havasının ötesine geçsin istiyoruz. Bu bayramı çocuklarınızın dünya çocukları ile birlikte İstanbul’da doya doya kutlamalarını arzu ediyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Maltepe, Haliç ve Avcılar sahillerinde bugün çocuklara yönelik etkinlikler ve kutlamalar gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Kadir Topbaş, gelecek yıllarda da çocuklara yönelik bu tarz etkinliklerin artarak devam edeceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM