Hoşgeldiniz!
Amerika'daki Türklerin Haber ve İlan Sitesi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Massachusetts

Massachusetts

Massachusetts eyaletiyle ilgili genel bilgiler. Massachusetts’teki okullar… Massachusetts’de kiralık ev fiyatları, yaşam, Massachusetts nasıl bir yerdir, Massachusetts’te iş imkanları…

Amerika’nın kuzey doğusundaki New Englandı bölgesinde yer alan Massachusetts eyaleti, Amerika Birleşik Devletleri’nin 13 kurucu eyaletinden birisidir. Eyaletin ilk valisi John Hancock’tur.

Basketbol sporu ilk defa 1891 yılında Massachusetts’in Springfield kasabasında icat edilmiştir. Voleybol sporu da 1895 yılında Holyoke kasabasında icat edilmiştir.

Eyaletin güneydoğusunda Cape Cod adı verilen plajları ve tatil beldeleriyle ünlü bir yarımada yer alır. Cape Cod’un güneyinde de Martha’s Vineyard ve Nantucket adaları vardır. Tamamen Massachusetts sınırları içinde yer alan en büyük nehri Charles nehridir. İçinden geçen diğer nehirler Connecticut Nehri ve Merrimack Nehridir. Eyalet içindeki en büyük göl Quabbin Rezervuarıdır. En yüksek noktası 1.063 metre yüksekliğindeki Mt. Greylock dağıdır.

Massachusetts Haritası

Patriot füzeleri Massachusetts’te üretilmektedir.

Massachusetts’in en büyük kenti Boston’dır. Bostun özellikle üniversiteleri, teknoloji firmaları ve tıp merkezleriyle tanınır. Örneğin meşhur Harvard University ile Massachusetts Institute of Technology, Boston’a yürüme mesafesindeki Cambridge şehrindedir. Boston University, MIT, Berklee College of Music diğer önemli eğitim merkezleridir. Göçmen akademisyenler için kuzeydeki New Hampshire üniversitelerini de birleştirdiğimizde tercih edilecek bir eyalettir.

Massachusetts Institute of Technology

Boston’un büyük şehir nüfusu yaklaşık 5.800.000 civarındadır. Massachusetts’in kayda değer diğer büyük kentleri Worcester ve Springfield’dir.

Sağlık konusunda Health Connector diye MA’e özel bir seçenek bulunmaktadır. Eğer geliriniz yoksa ya da azsa eyalet sizin yerinize sağlık sigortanızı ödemekte.

Olumsuz yönlerinden bahsetmek gerekirse vergiler çok yüksektir ki 6.25$ sales tax mevcuttur. Taxachusetts diye takma adı bile vardır. Kiralar ve yaşam pahalıdır, iklimi soğuktur.

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM