Missouri ’de Hortum Can Aldı: 6 Ölü

Amerika Birleşik Devletleri’nin Missouri eyaletinde meydana gelen şiddetli yağış ve fırtına ölümle sonuçlandı. Yaşanan hortum felaketinde en az üç kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Yaralılar için ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Jefferson City kentindeki itfaiye ekipleri yapılan kurtarma çalışmaları kapsamında her evi tek tek dolaşıyorlar. Yerel yetkililer sosyal medyada paylaştıkları mesajlarda, yaşanan fırtınadan geriye enkaz altında çok sayıda insanın mahsur kaldığı yönünde haberler aldıklarını belirtti. Şiddetli yağış ve fırtınanın etkisini ise Perşembe günü itibariyle azalttığı fakat Cuma gününe kadar ise yağışların aralıklarla süreceği bildirildi.

Ayrıca Oklahoma ve Iowa eyaletlerinde Pazartesi gününden bu yana yaşanan 30’dan fazla hortum sonucunda da en az üç kişinin daha hayatını kaybettiği bildirildi. Teksas’tan Illinois’e geniş bir bölge şiddetli yağışlardan etkilendi.

Missouri nehrinin taşma tehlikesi sebebiyle nehrin çevresinde bulunan bazı yerleşim yerlerine zorunlu tahliye emri verildi. Yaşanan şiddetli hava şartlarının Kansas, Oklahoma ve Missouri eyaletlerinde mevsim normallerinin üzerinde yağış bırakması bekleniyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1. Missouri ’de Hortum Can Aldı: 6 Ölü için yorumda bulun

    Missouri ’de Hortum Can Aldı: 6 Ölü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Missouri ’de Hortum Can Aldı: 6 Ölü için ilk yorumu yapabilirsin.