Hoşgeldiniz
Amerika'da yaşam ve göçmenlik.
vebu.net
Missouri ’de Hortum Can Aldı: 6 Ölü
23 Mayıs 2019
admin

Missouri ’de Hortum Can Aldı: 6 Ölü

Missouri ’de yaşanan hortum felaketinde en az 6 kişinin öldüğü bildirildi....

Amerika Birleşik Devletleri’nin Missouri eyaletinde meydana gelen şiddetli yağış ve fırtına ölümle sonuçlandı. Yaşanan hortum felaketinde en az üç kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Yaralılar için ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Jefferson City kentindeki itfaiye ekipleri yapılan kurtarma çalışmaları kapsamında her evi tek tek dolaşıyorlar. Yerel yetkililer sosyal medyada paylaştıkları mesajlarda, yaşanan fırtınadan geriye enkaz altında çok sayıda insanın mahsur kaldığı yönünde haberler aldıklarını belirtti. Şiddetli yağış ve fırtınanın etkisini ise Perşembe günü itibariyle azalttığı fakat Cuma gününe kadar ise yağışların aralıklarla süreceği bildirildi.

Ayrıca Oklahoma ve Iowa eyaletlerinde Pazartesi gününden bu yana yaşanan 30’dan fazla hortum sonucunda da en az üç kişinin daha hayatını kaybettiği bildirildi. Teksas’tan Illinois’e geniş bir bölge şiddetli yağışlardan etkilendi.

Missouri nehrinin taşma tehlikesi sebebiyle nehrin çevresinde bulunan bazı yerleşim yerlerine zorunlu tahliye emri verildi. Yaşanan şiddetli hava şartlarının Kansas, Oklahoma ve Missouri eyaletlerinde mevsim normallerinin üzerinde yağış bırakması bekleniyor.

Bir Yorum Bırak

    Benzer Yazılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 EsenKadın Teması. by Kemal CIZOĞLU