Hoşgeldiniz!
Amerika'daki Türklerin Haber ve İlan Sitesi

  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
New York ’taki öğrencilerden 114 bini ‘evsiz’

New York ’taki öğrencilerden 114 bini ‘evsiz’

Yayımlanan raporda, 2018-2019 eğitim yılında 114 bin 593 öğrencinin kendi evinin bulunmadığı bilgisi yer aldı.

Amerika Birleşik Devletleri ‘nin New York eyaletinde yaşamını sürdüren öğrencilerden 114 binden fazlasının bir arkadaşının, akrabasının yanında veya da bir sığınma evinde kaldığı bildirildi.

New York Eyaleti Eğitim Dairesi tarafından resmi internet sitesinde yayımladıkları rapora göre 2018 – 2019 eğitim yılında, new York ‘ta yaşayan öğrencilerin 114 bin 593 ‘ünün kendine ait yaşayabileceği bir evinin bulunmadığı belirtildi.

Yayımlanan raporda, “evsiz” olarak adlandırılan bu öğrencilerin sayısında, son 10 senede yaklaşık 40 bin civarında bir artışın olduğu vurgulandı. Bu artışın % 18 ile çok New York ‘un Bronx bölgesinde olduğu açıklandı.

New York şehrinin dışında da, eyaletin bir takım değişik yerleşim bölgelerinde ise 33 bin 961 evsiz öğrencinin bulunduğu belirtilen raporda, bununla birlikte New York eyaletinde yaşayan evsiz öğrenci sayısının toplam 148 bin 554 ’e ulaştığı işaret edildi.

BÜYÜK BİR SORUN

Bir sivil toplum kuruluşu olan “Çocuklar için Avukatlar”ın lideri Kim Sweet yaptığı açıklamada, evsiz öğrenci sayısının çok yüksek olduğunu ve bu konunun büyük bir sorun olduğunu dile getirerek; “Yüzde 85 ‘i Latin ve siyahi kökenli olan New Yorklu evsiz öğrenci sayısının, Brooklyn ’de bulunan kapalı spor salonunun kapasitesinin 6 katı daha fazla durumda” olduğunu belirtti.

Ayrıca konu ile ilgili olarak New York Eğitim Dairesi ’nin de toplam 100 adet sosyal servis çalışanı görevlendirerek, evsiz öğrencileri tespit ederek bu öğrencilerin sorunlarına bir çözüm bulabilmek için de çalışmaların başlatıldığı aktarıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM