Hoşgeldiniz
Amerika'da yaşam ve göçmenlik.
vebu.net
Türkiye’den Amerika’ya Para Gönderme
6 Ağustos 2017
Okan Çetin

Türkiye’den Amerika’ya Para Gönderme

Türkiye'den Amerika Birleşik Devletleri'ndeki hesaplara para göndermenin en ucuz yolları......

International Wire Transfer/SWIFT

Bildiğimiz bankalar arası EFT işlemidir. Bazı bankaların para transferi için aldığı masrafları yaklaşık olarak belirtmek gerekirse; örneğin Garanti Bankası’ndan 25.000$ gibi bir ücret göndermek için 50$ masraf ödemelisiniz. HSBC ile 10.000$ göndermek için 100$; İş Bankası’ndan Amerika’ya aynı ücret olan 10.000$ göndermek için ise 50$ ücret kesilmekte. ING Bank ise 10.000$ için yaklaşık 50 TL ücret almakta.

Western Union

Bu seçenekte hızlı gönderim ve normal gönderim olarak iki seçenek var. Hızlı gönderim seçerseniz adı üstünde para transferi hemen gerçekleşir ve normal gönderime göre biraz daha pahalıdır. Örneğin hızlı gönderim olarak 1.000$ göndermek istediğinizde 100$ ücret ödemelisiniz; normal gönderim için ise aynı miktar için 10$ ödersiniz fakat para transferi 4 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

Moneygram

Bu yöntemde de hızlı ve normal gönderim seçenekleri mevcuttur. Örneğin 1.000$’lık bir gönderinin ücreti yaklaşık 49$’dır.

Enpara

Finansbank’ın bir hizmeti olan Enpara ile para transferi yapmanın ücreti 18 TL’dir (ayrıca işleme aracılık eden bankalar veya alıcı bankalar işlem tutarına göre değişen masraflar ekleyebilir.)

Cepteteb (Türk Ekonomi Bankası)

Cepteteb hesabı açtıktan sonra internet şubesinden dolar hesabı açıp, yurt dışı kullanımı için dolar hesabını seçin. Böylelikle Amerika’daki Bank of Amerika ATM’lerinden komisyonsuz olarak günde 3.000TL karşılığı paranızı dolar olarak çekebilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 EsenKadın Teması. by Kemal CIZOĞLU