Uyumayan Bebekler İçin Dua, Uyutma Yöntemleri

Annelerin en çok zorlandıkları konulardan birisi de bebeklerin uyku sorunlarıdır. Bebeklerin uyuması için çok farklı etkenler ve değişik yöntemler mevcut. Yataktan, yastıktan, saatten, tutuş şeklinden tutun da akla gelebilecek her konu bebeklerin uyumasını olumlu veya olumsuz şekilde etkileyebilir. Bu uyku düzensizliği ve uykusuzluk problemine bitkisel çözümler gibi bir çok çözüm mevcuttur.

Örneğin yatmadan önce bebeğinize güzel bir banyo yaptırabilirsiniz. Fakat bu banyo normal bir banyo değil, örneğin banyo suyunun içerisine bir fincan papatya çayı veya iki damla papatya yağı ekleyin; yağların suya yeterince karıştığından emin olun.

Eğer işe yaramadıysa bitkisel kür ve doğal olan bazı öneriler işe yarabilir. Rezene çayı demleyerek bebeğe bir çay kaşığı dolusu verilir. Rezene çayı kolik ağrılarına bitkisel çözüm sağlar.

Emziren anneler, geceleri bebeği beslemeden önce bir fincan papatya, melisa veya ıhlamur çayı içebilirler veya eğer bebek biberondan içiyorsa, yatmadan yaklaşık 20 dakika önce aynı bitkilerden oluşan bir çay hazırlayıp (yemek kaşığı dozunda 500 miligram suya, bir tatlı kaşığı bitki) içmesini sağlamak fayda sağlayacaktır.

Küçük bebekleri hafif bir Çin masajı rahatlatabilir; biraz papatya yağı kullanarak (20 miligram tadı badem yağına bir damla karıştırın), 100 defa kollarının ön kısmını yavaşça kavrayarak uygulayın.

Diğer bir yol ise, bebeğini daha rahat uyutmak için dua okumak isteyen annelere bir dua önerimiz var.

“Bismillahirrahmanirrahim”

Uizukuma Bi Kelimatillahi’t-Tammeti Min Kulli Şeytanin ve Hammetin ve Min Kulli Aynin Lammeh.

Anlamı; Allah sizi, şeytanların, zehirli mahlukların ve nazarı değen gözlerin şerrinden, eksiksiz kelamının yüzü suyu hürmetine korusun. Amin.

Size ve küçük meleğinize tatlı uykular…

Gelen Aramalar: uyumakta zorlanan bebekler icin dua

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1. Uyumayan Bebekler İçin Dua, Uyutma Yöntemleri için yorumda bulun

    Uyumayan Bebekler İçin Dua, Uyutma Yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uyumayan Bebekler İçin Dua, Uyutma Yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.